Krujë, zbulohet garazhi i përpunimit të hashashit

Një garazh për tharjen dhe përpunimin e bimëve narkotike u zbulua nga policia në Krujë. Në pranga ra pronari i garazhit Emerlla Stafa, 51 vjeç.

Lajme

19/11/2016 11:11

Gjatë kontrollit të ushtruar në  banesën e tij u sekuestruan 300 bimë narkotike në proces tharjeje, 5 kilogramë lëndë narkotike dhe një armë zjarri.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit  Gjyqësor Krujë për për veprat penale” Prodhimi dhe shitja  e narkotikëvë”, “Kultivimi i bimëve narkotike”dhe” “Prodhimi dhe mbajtja pa leje  e armëve luftarake  dhe e municionit”. / Top Channel