Kroos: Barcelona – Bayern, ja kë e dua në finale

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos ka thënë se nëse ka mundësi të zgjedhë, atëherë preferon që në finale të Ligës së Kampionëve të takohet me Bayern Munichun.

Sport

07/05/2015 18:41

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos dëshiron që ish skuadra e tij Bayern Munich ta përmbys rezultatin 3:0 ndaj Barcelonës në ndeshjen e kthimit në Allianz Arena.

Los Blancos po ashtu janë në disavantazh 2:1 ndaj Juventusit, pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Dhe, Kroos ka thënë se nëse do të kishte mundësi të zgjedhtë, ai do të preferojë takimin me Bayernin në finalen e Berlinit.

“Nëse mund të zgjedh mes Barcelonës dhe Bayernit në finale, ne i preferojmë gjermanët”, u shpreh ai.