Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:58, 11 July 2018
Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca.

Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë.

Trippier kaloi Anglinë në epërsi, ndërsa Perisic dhe Mandzukic shënuan për të përmbysur rezultatin.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë gjysmëfinale i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO