Kritikat ndaj gjyqtarit, UEFA ‘dënon’ ashpër Buffonin edhe në Serie A – Lajmi.net
Kritikat ndaj gjyqtarit, UEFA ‘dënon’ ashpër Buffonin edhe në Serie A
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 9:24, 13 April 2018
Gianluigi Buffon mund të suspendohet nga UEFA edhe për Serie A.

Gianluigi Buffon mund ta paguajë shtrenjtë sulmin e tij ndaj gjyqtarit Michael Oliver në ndeshjen ndaj Real Madridit.

“Gazzetta dello Sport” raporton se nëse kritikat e tij konsiderohen si të tepruara, Buffon mund të suspendohet nga UEFA.

Por, marrë parasysh pensionimin e tij të deklaruar në fund të këtij sezoni, dënimi mund t’i përcillet në Serie A, pasi Juventus është eliminuar nga Liga e Kampionëve, përcjell “lajmi.net”.

Buffon mund të mungojë në disa ndeshje në Serie A. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO