Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti nesër në Prishtinë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nesër do të realizojë vizitë zyrtare në Prishtinë me ftesë të zëvendëskryeministrit të parë dhe ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi.

Lajme

26/04/2015 14:51

Gjatë kësaj vizite zyrtare, Ahmeti do të takojë edhe kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, si dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, por edhe liderët e partive opozitare në Kosovë.

Ali Ahmeti është gjithashtu i ftuar edhe nga Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) dhe Grupi për Hulumtimin e Politikave në Ballkan (BPRG), që të debatojë me shoqërinë civile në Kosovë dhe përfaqësuesit e korit diplomatik në Prishtinë në temën: ‘Çfarë e pret Maqedoninë, shqiptarët dhe rajonin?’, transmeton INA