Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Krasniqi flet pas humbjes, jep edhe një premtim

7:58 | 12 Maj 2019

Haxhi Krasniqi nuk ia ka dalë ta mbrojë titullin evropian në boks në kategorinë super të mesme në EBU.

Edhe pse ishte favorit, Haxhi Robin Krasniqi është mposhtur nga Stefan Hartel në duelin e zhvilluar për titullin e kampionit evropian, në kategorinë super të mesme.

Boksieri nga Juniku, zhvilloi 12 raunde kundër Hartel, dhe u mposht vetëm me vendim unanim të gjyqtarëve.

“Ka qenë një luftë shumë e vështirë, do të kthehem shumë shpejt”, ka deklaruar fillimisht Krasniqi, përcjell ‘lajmi.net’.

“Një e qarë në syrin tim ma pamundësoi të luftojë ashtu siç dua. Haertel ishte shumë i mirë sonte. Do të punoj shumë që të kthehem shumë shpejt”, shtoi ai.

Dueli ndërmjet Krasniqit dhe Härtelit ishte shtyrë nga nëntori i vitit të kaluar, sepse ky i fundit nuk ishte i gatshëm për tu përballur, për shkaqe shëndetësore./Lajmi.net/

Hax