Kosovë – Shqipëri, pensionohet Dallku – Lajmi.net
Kosovë – Shqipëri, pensionohet Dallku
Autori: Lajmi.net Sport 13:05, 4 November 2015
Armend Dallku zyrtarisht do të pensionohet nga Kombëtarja Shqiptare në ndeshjen miqësore kundër Kosovës.

Miqësorja ndërmjet Kosovës e Shqipërisë, e paraparë për t’u zhvilluar më 13 nëntor në Prishtinë, do ta sjell një moment pikëllimi.

Kjo pasi Armend Dallku zyrtarisht do të pensionohet nga Kombëtarja Shqiptare.

Këtë e ka paralajmëruar vet mbrojtësi i njohur, raporton Zëri.info.

Ai ka debutuar për Shqipërinë në vitin 2005 dhe i ka zhvilluar 64 ndeshje, duke e realizuar një gol.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO