Kosovari kampion në kikboks, feston me këngën e Shkurte Fejzës (Foto)

Faton Vukshinaj ka arritur të shpallej Kampion i Botës në kikboks, duke i bërë krenar kështu të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës.

Sport

08/03/2015 21:10

Një tjetër sportist nga Kosova ka arritur një sukses mjaft të madh, pasi është shpallur Kampion i Botës në kikboks.

Vukshinaj zhvilloi një ndeshje mjaft të madhe në Basel të Zvicrës, ku triumfoi kundër turkut, Erkan Varol.

Pas fitores, Fatoni vendosi që ta ngrisë flamurin Kombëtar Shqiptar, dhe vendosi që të fetoj me këngën e Shkurte Fejzës.

Fatoni 1

Fatoni 2

Fatoni 3

Fatoni 4