Kosovari e detyron të huajën t’i çojë foto e video me përmbajtje seksuale

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës për veprën penale “Keqpërdorim i fëmijëve në pornografi”. Sipas policisë, i dyshuari ka përfunduar në pranga pasi që dyshohet se përmes rrjeteve sociale e ka nxitur viktimën shtetase e huaj që t’i dërgojë fotografi dhe video me përmbajtje seksuale. I dyshuari pas intervistimit, me vendim të…

Lajme

09/06/2023 09:59

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës për veprën penale “Keqpërdorim i fëmijëve në pornografi”.

Sipas policisë, i dyshuari ka përfunduar në pranga pasi që dyshohet se përmes rrjeteve sociale e ka nxitur viktimën shtetase e huaj që t’i dërgojë fotografi dhe video me përmbajtje seksuale.

I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Lajmi.net/