Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Kosova U16 (F) e nis me humbjen Evropianin në Bullgari

21:49 | 15 Gusht 2019

Kosova U16 në konkurrencën e femrave ka nisur me humbje Kampionatin Evropian, Divizionin B, që ka filluar sot në Sofje të Bullgarisë.

Vashat e Kosovës kanë pësuar nga Sllovakia me rezultat 45:74 (8:12, 9:27, 14:14, 14:21).

Astera Tuhina shënoi 14 pikë e bëri 11 kërcime, derisa Enisa Kamerolli realizoi 11 pikë e tetë kërcime

Ndeshja e ardhshme për Kosovën do të jetë të shtunën ndaj Izraelit, që sot ka pësuar nga Norvegjia.

Pjesë e grupit janë edhe Kroacia dhe Zvicra.  /Lajmi.net/