Kosova paraqitje të dobët, mposhtet nga Luksemburgu

21:07 | 3 Gusht 2019

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar nga Luksemburgu në udhëtim me rezultat 88:80 (23:21, 24:25, 19:18, 22:16).

Basketbollistët e Kosovës kanë treguar një ndeshje të mirë, megjithatë, çereku i fundit ishte fatal (22:16).

Dardan Berisha ka shënuar 23 pikë, derisa Divine Myles shtoi 19. Pikë dyfshirore shënuan edhe Mikaile Tmusiq 16 dhe Drilon Hajrizi 11.

Ky takim u zhvillua në kuadër të parakualifikimeve Eurobasket 2021, ku në këtë grup është edhe Britania e Madhe.

Sidoqoftë, Dardanët të mërkurën e presin në Mitrovicë, Britaninë e Madhe, dhe asgjë nuk ka përfunduar sa i përket çështjes së kualifikimit tutje. /Lajmi.net/