Kosova në Grupin I, ja çfarë shkruajnë kroatët

Kroacia e ka mirëpritur inkuadrimin e Kosovës në Grupin I të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Sport

09/06/2016 23:19

Kështu të lënë të kuptosh shkrimet e mediave kryesore të këtij vendi.

“Vjen zyrtarizimi nga UEFA. Zjarr në kualifikime për Kampionatin Botëror 2018 në Rusi, luhet edhe kundër Kosovës”, ka shkruar “Jutarnji”, përcjellë “Lajmi.net”.

“Tani është zyrtare, Kroacia do të luajë në kualifikime për Kampionatin Botëror 2018 edhe kundër Kosovës”, ka shkruar mediumi tjetër, “Index”.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.