Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Kosova me rezultate më të mira se Azerbajxhani në pesë takimet e fundit

16:40 | 7 Shtator 2018

Kosova luan në udhëtim me Azerbajxhanin, në kuadër të Ligës së Kombeve, në ndeshjen hapëse të grupit përkatës.

Me ardhjen e trajnerit Bernard Challandes, Kosova ka përmirësuar rezultatete duke regjistruar tri fitore në tri takime. Kësisoj, “Dardanët” regjistrojnë 4 fitore në 5 takimet e fundit.

Të përzgjedhurit e trajnerit zvicerran kanë përmirësim dukshëm në fazën defanzive, duke mos pësuar asnjë gol.

Në anën tjetër, skuadra e Azerbajxhanit, në pesë takimet e fundit ka regjistruar dy fitore, një barazim dhe dy humbje duke mbajtur vetëm dy herë portën e paprekur.

Shpersojmë që Kosova ta vazhdojë bilancin pozitiv edhe në ndeshjen direkte me Azerbajxhanin. /Lajmi.net/

Këto janë pesë ndeshjet e fundit për të dyja kombëtaret:  

Kosova:
Kosova – Letoni 4:3
Kosova – Madagaskar 1:0
Kosova – Burkina Faso 2:0
Shqipëri – Kosova 0:3

Azerbajxhan: