Kosova e mund Finlandën në futsal – Lajmi.net
Kosova e mund Finlandën në futsal
Autori: Lajmi.net Sport 17:28, 29 August 2016
Përfaqësuesja e Kosovës në futsal ka shënuar fitore 3:1 ndaj Përfaqësueses së Finlandës.

Në turneun që po organizohet në Kroaci, Kosova ka mundur 3:1 Finlandën, shkruan Lajmi.net.

Pjesë e Kosovës në këtë turne janë futbollistët Agon Rexha, Jeton Rukovci, Vahid Krasniqi, Dani Alaj, Arbër Dobroshi, Oso Gjinovci, Ron Radoniqi, Getart Hyseni, Melos Kelmendi, Ermir Kryeziu, Fedi Handanovic Prenqi, Arbnor Krasniqi.

Kosovën më 5 shator e pret një tjetër përballje me Finlandën, në futboll në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botërorë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO