Kosnett mirëpret vendimin e Kuvendit për ndryshimin e Ligjit të OJQ-ve – Lajmi.net
Kosnett mirëpret vendimin e Kuvendit për ndryshimin e Ligjit të OJQ-ve
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 12:04, 16 April 2019
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka mirëpritur vendimin e Kuvendit të Kosovës për ndryshimin e ligjit për Organizatat Joqeveritare.

Përmes një postimi në Twitter ai ka thënë se kjo ndihmon në sigurimin dhe mbrojtjen e transparencës dhe financimit të këtij sektori, shkruan lajmi.net.

“Përgëzoj Kuvendin e Kosovës për ndryshimin e Ligjit për Organizatat Joqeveritare për të ndihmuar në sigurimin dhe mbrojtjen e transparencës të financimit të këtij sektori”, ka shkruar Kosnett në Twitter.

“Duartrokasim bashkëpunimin në mes të Qeverisë, Kuvendit dhe shoqërisë civile për këtë ndryshim”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO