Konfiskohen armë në veri, arrestohet një person (Foto)

Policia e Kosovës, në orët e hershme të mëngjesit, ka ndërmarrë një aksion në dy fshatra në pjesën veriore të vendit ku ka konfiskuar armë pa leje.

Lajme

15/09/2015 11:34

Një person është arrestuar ndërsa janë konfiskuar tri armë automatike, një armë gjysmë automatike, një pushkë gjuetie dhe rreth 400 copë fishekë.

Zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Veriut, Besim Hoti, tha për KALLXO.com se Sektori i Hetimeve të Drejtorisë Rajonale të Veriut i mbështetur nga Njësiti i Reagimit të Shpejtë i Veriut dhe Task Forca e EULEX-it kanë bastisur dy shtëpi, njërën në fshatin Kurillovë, 20 kilometra larg Zubin Potokut dhe tjetra në fshatin Zagujë.

Pamjet ekskluzive të këtij aksioni do të transmetohen në një nga emisionet e ardhshme “Drejtësia në Kosovë” në rubrikën “Policia”.