Konfiskohen armë në rajonin e Podujevës

Policia e Kosovës ka konfiskuar një arsenal armësh në fshatin Katunishtë të Podujevës dhe ka arrestuar tre persona të cilët dyshohen se kanë shtënë me këto armë në një luginë.

Lajme

15/05/2015 12:38

Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se nga të dyshuarit është konfiskuar një pushkë gjysmë automatike me 30 fishek të kal. 7.62 mm dhe një pushkë të llojit Karabinë me një fishekë të kal. 7.62 mm, dy pushkë gjuetie me 37 fishek te kal. 12mm dhe një pushke ajrore.

Të dyshuarit pas intervistës me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje.