Konfirmohet gjithçka rreth së ardhmes së Arsene Wenger – Lajmi.net
Konfirmohet gjithçka rreth së ardhmes së Arsene Wenger
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:08, 6 December 2018
Arsene Wenger do t’i rikthehet shumë shpejtë zejes së trajnerit.

Këtë e ka konfirmuar bashkëvendësi i tij dhe ish lojtari i Arsenalit, Emmanuel Petit.

Trajneri francez gjatë verës së kaluar i dha fund qëndrimit prej 22 vite në krye të Arsenalit.

Rikthimi i tij në futboll pritet të ndodh në janarin e vitit 2019, me Bayern Munich si skuadrën potenciale për të drejtuar.

“Jo. Ai do të drejtojë një skuadër shumë shpejtë. Së shpejti”, është përgjigjur Petit kur është pyetur nëse Wenger do të dalë në pension,përcjell ‘lajmi.net’.

“Kam pasur një bisedë me të tre javë më parë sa isha në Duabi”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO