Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Kombëtarja e Kosovës në taekwondo do marrë pjesë në Kampionatin Evropian

22:29 | 8 Prill 2021

Kombëtarja e Kosovës në taekwando do të marrë pjesë me luftëtarët e saj në kuadër të Kampionatit Evropian që do të mbahet në Bullgari.

Kombëtarja e Kosovës në taekwondo, do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian, që prej 8 deri më 11 prill do të mbahet në Sofia të Bullgarisë, transmeton lajmi.net.

Për Kombëtaren kosovare do të paraqiten, Arnis Agushi (-68 kilogramë), Arbër Azemi (-74 kg), Arbnor Bajra (-84 kg) dhe Arbër Bajra (-87 kg).

Ekipit i prinë trajneri Arsim Agushi dhe udhëheqësi i ekipit, Valmir Fetiu.

Kampionati do të mbahet nga data 8 prill deri më 11 prill./Lajmi.net/