Kombëtarja e Francës publikon listën e lojtarëve për Ligën e Kombëve – mungon Giroud

Sport

19/05/2022 15:00

Kombëtarja e Francës e ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e Ligës së Kombëve që do t’i luajnë gjatë muajit qershor.

Didier Deschamps ka vendosur t’i bëjë disa ndryshime në fazën e sulmit, duke mos e ftuar lojtarin e Milanit, Olivier Giroud.

Francezi, ndonëse performoi mirë në këtë sezon, nuk arriti ta fitojë një ftesë për t’u paraqitur me “Gjelat” në muajin e ardhshëm.

Kampionët në fuqi të botës tashmë e kanë kthyer sulmuesin e tyre kryesor, Karim Benzema, transmeton lajmi.net.

Ndër të grumbulluarit është edhe sulmuesi në superformë, Christopher Nkunku.

Më poshtë gjeni listën e lojtarëve.

 

Franca do të përballet me Danimarkën, Kroacinë (dy ndeshje) dhe Austrinë. /Lajmi.net/