Klubet që kanë shënuar më së shumti në Europë

Bayern Munich është skuadra më efikase në fazën e sulmit në këtë edicion, në të gjitha ligat e Europës

Sport

20/10/2015 18:26

Kampioni i Gjermanisë dhe lideri aktual në Bundesliga, ka realizuar 29 gola deri në tani, prej të cilëve 12 janë shënuar vetëm nga Lewandowski.

Pas Bayern renditen skuadrat e Nice, Borussia Dortmund dhe Manchester City, me nga 24 gola të shënuar secila.

Ndera klubi që ka pranuar më së paku gola këtë sezon është Real Madridi, me dy gola.