Klose: Gjermania mund ta fitojë Botërorin

Miroslav Klose beson se Gjermania mund ta fitojë titullin e kampionit Botëror. Sulmuesi gjerman thotë se ekipi i Joachim Loew është i pjekur sa duhet pa të triumfuar në Botëror.

Sport

30/05/2014 22:03

Gjermania është e pjekur për ta fituar titullin e kampionit të botës. Për këtë është i bindur Miroslav Klose, i cili ka folur për objektivat e ekipit të Joachim Loew në evenimentin më të rëndësishëm të futbollit, që do të mbahet në Brazil.

“Gjermania sigurisht është njëra prej favoriteve kryesore dhe, nëse është e mundshme, duam ta nxjerrim trofeun”, deklaroi futbollisti i Lazios.

Duke i realizuar dy gola, Klose do të bëhej golashënuesi më i mirë në histori të Kampionatit Botëror.

Në këtë moment, renditjes i prin Ronaldo me 14 gola.