Kjo video tregon se përse Ronaldo është më i mirë se Messi për skuadrën

Cristiano Ronaldo mbrëmë tregoi edhe njëherë se është njëri prej më të mirë në botën e futbollit.

Sport

13/03/2019 08:25

Cristiano Ronaldo e shpëtoi Juventusin prej eliminimit nga Liga e Kampionëve, duke i shënuar tri gola Atletico Madridit.

Ylli portugez është tashmë i njohur si një lojtar lider në skuadër dhe për motivimin që ua jep bashkëlojtarëve, përcjell lajmi.net.

Ronaldo ishte parë në fillimin e pjesës së dytë duke i motivuar lojtarët e Juventusit para se të futeshin në fushë.

Portugezi gjithashtu e diskutoi me gjyqtarin e ndeshjes edhe golin e parë të anuluar, por që ishte një komunikim paqësor. /Lajmi.net/