Kjo ndërhyrje ia përfundoi karrierën (Video)

Futbollisti izraelit Rafi Dahan u pensionua nga futbolli pasi nuk arriti të rikuperohet nga ndërhyrja e ashpër e spanjollit, Ruben Rahos.

Sport

06/03/2015 17:53

Rafi Dahan i dha fund karrierës së tij për shkak se nuk arriti të rikuperohet nga lëndimi që ia shkaktoi Ruben Rahos, një vit më parë në duelin mes Bnei Jehud dhe Maccabi Haifa.

Ndërhyrja e Rahosit – ish futbollist i ekipit të dytë të Barcelonës – ia theu këmbën.

Një vit më vonë, Dahan ka vendosur të pensionohet nga futbolli. E tmerrshme.

YouTube player