Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision” – Lajmi.net
Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision”
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 7:55, 16 April 2019
Përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në "Eurosong", një tjetër shqiptare do të këndojë në finalen e këtij kompeticioni.

Eleni Foureira është këngëtarja me prejardhje shqiptare që do të performojë në finalen e “Eurovision”, shkruan lajmi.net.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes rrjeteve sociale, ku u shpreh e lumtur për këtë fakt.

“Jam shumë e nderuar dhe e lumtut të ju njoftoj që do të perfomoj në natën finale të “Eurovision”. Mezi pres të risjell kujtimet e vitit të kaluar. Falemindrit “Eurovision Song Contest” që më ftuan. Shihemi në Tel Aviv”, ka shkruar ajo.

Për ndryshe, Eleni Foureira po shijon suksesin e projektit të fundit, të cilin e solli në duet me reperin e famshëm Snoop Dogg. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO