Kjo është rusja seksi që do ta shoqëroj Robbie Williamsin sot në hapje të Botërorit

12:11 | 14 Qershor 2018

Hapjen e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’ do të bëhet nga Robbie Williams.

Kjo u bë e ditur gjatë ditës së sotme në mediat e huaja për të cilat Robbie është shprehur i entuziazmuar, shkruan lajmi.net

Jam shumë i lumtur dhe i gëzuar që po kthehem në Rusi për një performancë të tillë, unike. Kam bërë shumë në karrierën time dhe hapja e Kupës Botës para 80,000 tifozëve të futbollit në stadium dhe shumë miliona në të gjithë botën është një ëndërr fëmijërie”, është shprehur Williams për mediat e huaja.

Bashkë me të do të performoj sopranoja ruse e cila fitoi konkursin 2013 të Operalia, Aida. Ajo ka një fëmijë nga lidhja me tenistin rus Marat Safin.

Aida Garifullina përveç si shumë profesionale në punën që bën, po konsiderohet edhe si njëra ndër femrat seksi  e cila do të marrë pjesë në hapjen e Kampionatit që do të bëhet sot.

Ndryshe kënga zyrtare e Botërorit ‘Russia 2018’ interpretohet nga Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam të cilët sot nuk do ta bëjnë hapjen.

Kjo u konfirmua për lajmi.net nga nëna e këngëtares kosovare e cila tha se Era do të performoj në natën finale të lëtij Kampionati.

‘Live it up’ është pëlqyer nga publiku dhe deri tani ka arritur të klikohet 20 milionë herë në videon me klip dhe në atë si audio plotë 21 milionë herë./Lajmi.net/