Kjo është lista e 10 boksierëve më të mirë në botë

Sigurisht që të gjithë jeni në ngjarje të ndeshjeve të fundit në boks, si ajo mes Klitschko e Fury dhe ajo mes Haye e De Mori, më poshtë është lista e 10 boksierëve më të mirë në botë për momentin.

Sport

04/02/2016 05:11

Kjo është ranglista e publikuar e boksierëve më të mirë në peshat e rënda për momentin në botë./lajmi.net

10. Joseph Parker (Zelandë e re) 18-0 

9. Ruslan Chagaev (Uzbekistan) 34-2-1 

8. Kubrat Pulev (Bulgaria) 22-1 

7. Anthony Joshua (England) 15-0 

6. David Haye (England) 27-2 

5. Luis Ortiz (Cuba) 24-0 

4. Alexander Povetkin (Russia) 30-1 

3. Deontay Wilder (USA) 36-0 

2. Tyson Fury (England) 25-0 

1. Wladimir Klitschko (Ukraine) 64-4