Kjo është koha kur tifozët do të lejohen në stadiume në Premierligë

Klubet e Premierligës janë duke shpresuar që tifozët do të lejohen të rikthehen në stadiume nga shtatori, teksa kanë filluar të shikojnë kah sezoni i ardhshëm.

Sport

05/06/2020 10:34

Pjesa e mbetur e sezonit aktual do të luhet pas dyerve të mbyllua shkaku i COVID-19, dhe çdo ndeshje do të transmetohet në televizione.

Shumica e klubeve kanë filluar procesin e rimbursimit të biletave të tifozëve, si ata që kanë pasur biletë vjetore, por edhe atyre për një ndeshje të caktuar.

Por, tani ka zëra që skuadrat e Premierligës besojnë se nga sezoni i ri do të jenë në gjendje të mirëpresin disa tifozë në stadiume.

Mirror thotë se rikthimi i tifozëve në stadiume do të bëhet deri në atë masë sa të ruhet një distancim social./Lajmi.net/