Kjo është kënga që ka zhvendosur ‘Shake it’ nga vendi i parë (VIDEO) – Lajmi.net
Kjo është kënga që ka zhvendosur ‘Shake it’ nga vendi i parë (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Entertainment 0:05, 15 April 2016
Pas katër javësh, përfundon 'regjimin' hiti 'Shake it' në toplistën 'Kënga e Javës'.

Propozimi i javës së kaluar, ‘Grande‘ nga Noizy, ka arritur të marrë më shumë vota këtë javë nga lexuesit e lajmi.net.

Kështu, ‘Grande’ ka zhvendosur ‘Shake it‘ nga vendi i parë pas katër javësh. Madje, gara këtë javë ka qenë mes Noizyt dhe Cozman me ‘Si dje‘, që ka zënë vendin e dytë.

Hiti i Etnon dhe Gentës ka rënë në pozitën e tretë derisa në të katërtën këtë javë kemi ‘BS‘ nga Geti dhe Onat dhe në të pestin qëndron ‘Numrin e ri‘ nga Dhurata Dora.

Nga top lista ‘Kënga e Javës’ këtë javë largohen motrat istrefi, pasi Nora me ‘Sa t’kom dasht‘ ka marrë vota që e kanë pozicionuar në vendin e nëntë derisa Era me ‘BonBon’ në të dhjetin.

Dy propozimet e kësaj jave janë: ‘Dreq’ nga Enca dhe ‘Nuk kthehesh ti’ nga Besart Halimi.

Kjo është renditja e plotë e javës së 22-të, ndërsa për këngën e kësaj jave mund të VOTONI KËTU.

  1. Grande – Noizy ER
  2. Si dje – Cozman – ER
  3. Shake it – Etnon ft. Genta – -2
  4. BS – Ghetto Geasy ft. Onat –-2
  5. Numrin e ri – Dhurata Dora –-2
  6. Ta fali jetën – 2Ton – -2
  7. Gone girl – 2po2 ft. Flori – -2
  8. Mi amore – Kida ft. Ermal Fejzullahu – -2
  9. Sa t’kom dasht – Nora Istrefi –-2
  10. Bonbon – Era Istrefi –-2

PN: Pozitë e pandryshuar nga java paraprake
+: Kënga e pozicionuar më mirë se në javën paraprake
: Kënga e pozicionuar më keq se në javën paraprake
ER: Këngë e re në toplistë

JAVA 23 – VOTO

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO