Kjo është humbja e vetme e Khabib, qau ngjashëm si në luftën e fundit

Khabib Nurmagomedov në karrierën e tij profesionale arriti një rekord prej 29:0 dhe si kampion absolut e përfundoi atë.

Sport

27/10/2020 09:48

Kundër Gaethje, Khabib të shtunën arriti fitoren e fundit në karrierën e tij dhe mbeti kampion i peshave të lehta në UFC, përcjell lajmi.net.

Edhe pse Khabib nuk u mposht në luftërat zyrtare në MMA, u publikua një video e një ndeshje në fillet e karrierës së tij. Atëherë ai pësoi disfatën e vetme.

Lufta është në vitin 2005. Mogmed Ibragimov mundi luftëtarin nga Dagestani. Khabib ishte vetëm 17 vjeç në atë kohë, dhe ishte finalja në kampionatin rus në kategorinë deri në 68 kg.

Pas kësaj disfate, Khabib qau në mënyrë të ngjashme si pas luftës kundër Gaethje, dhe rivali i tij e ngushëlloi. /Lajmi.net/