Kjo është gjendja e mbrojtësit të Dortmundit, të lënduar nga shpërthimi (FOTO)

23:36 | 11 Prill 2017

Borussia Dortmund njofton se mbrojtësi Marc Bartra i është nënshtruar një operimi në krah, pas frakturës së pësuar pas shpërthimit në autobusin e skuadrës.

Spanjolli ishte lojtari i vetëm i Dortmundit që pësoi lëndimi pas shpërthimit të tre eksplozive në autobusin e skuadrës nga Bundesliga, që kishte lënë hotelin për në drejtim të stadiumit, për të zhvilluar ndeshjes me Monacon, në Ligën e Kampionëve./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy