Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik – Lajmi.net
Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:07, 11 July 2018
Sonte e gjithë Kroacia është në festë.

Kombëtarja kroate për herë të parë në histori të saj ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Botës, pas fitores sensacionale ndaj Anglisë me rezultat 2:1 në Luzhniki Stadium.

Menjëherë pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit Cuneyt Cakir, në gjithë Kroacinë ka nisur festa e arritjes në finale, festë e cila pritet të vazhdojë deri në mëngjesin e ditës së enjte.

Disa pamje LIVE nga Kroacia mund t’i ndiqni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO