Kitaroviq fton Trumpin për vizitë në Kroaci – Lajmi.net
Kitaroviq fton Trumpin për vizitë në Kroaci
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:07, 6 July 2017
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka bërë të ditur sot se ka ftuar presidentin amerikan Donald Trump për vizitë në Kroaci dhe tha se ai mundet njëkohësisht të vizitojë edhe Slloveninë.

 

“Kemi biseduar për Slloveninë me iniciativën time. Çmojmë faktin se SHBA kanë qëndrim neutral për këtë çështje. Kam ftuar Trumpin për të vizituar Kroacinë. Mund ta vizitojë Slloveninë dhe Kroacinë njëkohësisht”, tha Kitaroviq pas përfundimit të samitit Iniciativa e tri deteve në Varshavë, transmetojnë mediat kroate.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO