Kim Kardashian shpenzoi 1 milion dollarë për ditëlindjen e 40-të

Kim shpenzoi shumën e madhe për ditëlindje.

ShowBiz

29/10/2020 16:48

Sipas Page Six, Kim Kardashian shpenzoi 1 milion dollarë për të udhëtuar me familjen dhe miqtë e saj në një avion privat për të festuar ditëlindjen e saj të 40-të në një nga ishujt privat në Tahiti, shkruan Fox News, transmeton lajmi.net.

Kim mori një Boeing 777 me 88 vende javën e kaluar për të fluturuar me një grup nën 30 vjeç për në Brando, një vendpushim luksoz, ishull privat me vetëm 35 vila.

Grupi i saj, i cili përfshinte motrat Kourtney Kardashian, Khloé Kardashian dhe Kendall Jenner, vëllai Rob Kardashian dhe nëna Kris Jenner, u trajtuan me një mori darkash të bollshme, vizita në spa dhe udhëtime udhërrëfyese nëpër ishullin e harlisur, i njohur lokalisht si Tetolia Atoll dhe i njohur me lagunën e saj mahnitëse blu.

Një burim na tha, “Grupi ishte i kufizuar në familjen dhe miqtë më të ngushtë të Kim. Të gjithë në udhëtim u testuan vazhdimisht për COVID para se të largoheshin në mes të natës me një Boeing 777 privat”.

Ai burim shtoi se aty nuk u kursye asgjë, por të gjithë e kishin të ndalur nga Kim të postonin në rrjete sociale, për të siguruar privatësinë e saj.

Ata u nisën nga Los Angeles më 20 tetor me Boeing 777-200LR të Crystal Cruises, i cili përmban 88 shtretë, një restorant dhe një bar dhe u kthyen në shtëpi pas pesë ditësh.

Udhëtimi i Kimit u prit edhe me reagime të shumta, për shkak të u bë pikërisht në kohën kur janë rritur rastet me COVID-19 në gjithë botën.

Thuhet se edhe burri i saj, Kanye West ishte atje, por munguan fotot e tij. /Lajmi.net/