Kim Kardashian pagëzon fëmijët në Armeni

Ylli amerikan i realitetit televiziv, Kim Kardashian, ka pagëzuar fëmijët e saj gjatë një vizite në vendin e origjinës së saj, Armeni.

ShowBiz

11/10/2019 12:59

Kardashian kishte veshur një fustan të ngushtë bezhë dhe u ndal për të bërë foto me fansat lokalë. Pagëzimi u mbajt në Holy Echmiadzin, katedralja më e madhe e vendit kaukaz, shkruan People, transmeton lajmi.net.

Kourtny Kardashian, ka qenë në krah të saj ndërkohë që ka munguar reperi Kanye West. Vizita është e para në vend që nga 2015.

Paraardhësit armenas të Kardashian, nga ana e të atit, kishin emigruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vetë Kim, nuk humbet rastin ta përmendë apo vizitojë vendin e origjinës.

Armenia ka qenë vendi i parë në botë që ka pranuar krishterimin si një besim zyrtar fetar, në shekullin e katërt.

https://www.instagram.com/p/B3cuEsDgFj9/