Khedira kthehet pas 15-20 ditësh

Lajme të mira për Real Madridin. Sami Kherida mund të kthehet shumë shpejtë në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti. Sipas mediave spanjolle, mesfushori gjerman pritet të zbresë në fushën e blertë në harkun e një muaji që vjen, mos më shpejtë. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri italian. “Rehabilitimi po shkon mjaft mirë. Sami ka…

Sport

03/03/2014 13:15

Lajme të mira për Real Madridin. Sami Kherida mund të kthehet shumë shpejtë në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti.

Sipas mediave spanjolle, mesfushori gjerman pritet të zbresë në fushën e blertë në harkun e një muaji që vjen, mos më shpejtë. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri italian.

“Rehabilitimi po shkon mjaft mirë. Sami ka nisur të punojë në fushë pas tre muajsh e gjysmë. Gjithçka po shkon sipas planit dhe shpresojmë të kthehet në grupin e futbollistëve në 15-20 ditët e ardhshme”, u shpreh ish trajneri i Juventusit, Milanit, Chelseat dhe Paris Saint Germainit.

Përfaqësuesi gjerman ishte lënduar në miqësoren ndërmjet Italisë dhe Gjermanisë, e cila ishte zhvilluar më 15 nëntor.

Fatmirësisht, Khedira do të kthehet me kohë dhe do të luftojë me të gjitha forcat, për ta fituar një vend në mesin e të ftuarve të selektorit Joachim Loew për Botërorin ‘Brazil 2014’. Khedira ishte lojtar mjaft i rëndësishëm i Realit në tri sezonet e fundit.