Khabib me postim emocionues në ‘Instagram’, pas duelit të tij të fundit në UFC – dedikim babait

Khabib Nurmagomedov ka bërë një postim emocionues në rrjetin e tij social, ‘Instagram’.

Sport

25/10/2020 09:30

Ylli i UFC, kampioni i pamposhtur, Khabib Nurmagomedov, ka nderuar babain e tij, pas ndeshjes ndaj Justin Gaethje, ndeshje e cila me gjasë do të jetë e fundit për rusin.

Kampioni ka falënderuar babain e ndjerë për të gjitha mësimet që ai i ka dhënë gjatë jetës.

“Kur Allahu është me ju, askush nuk mund t’iu thyej, askush. Faleminderit babi për gjithçka që më ke mësuar gjatë jetës, Allauh të shpërbleftë me parajsë”, ka shkruar Khabib, përcjell lajmi.net.

Khabib mbrëmë ka shënuar fitoren e 29-të në karrierën e tij, duke shkuar në rekord 29:0.

Kështu, ai pensionohet nga UFC si një kampion i pamposhtur dhe i padiskutueshëm. /Lajmi.net/