Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Keylor Navas: Disa gjëra nuk i kontrollojmë, Zoti më udhëzoi drejt largimit nga Real Madrid

10:18 | 8 Prill 2021

Portieri i Pairis Saint-Germain thotë se ai nuk pendohet mbi vendimin për të lënë kryeqytetin spanjoll për PSG.

Kostarikani ka qenë në Madrid për 5 vjet, midis 2014 dhe 2019, ku atje fitoi 3 tituj të Ligës së Kampionëve me Los Blancos, transmeton lajmi.net.

Keylor Navas u largua nga Real Madrid për PSG 2 vjet më parë, kur Los Blancos bleu Thibaut Courtois.

“Ka raste kur ju duhet të merrni vendime,” i tha Navas France Football.

“Unë kam një vlerësim të madh për Real Madridin dhe të gjithë shokët e ekipit që më kanë trajtuar mirë. Dhe sigurisht kryetrajneri Zinedine Zidane, me të cilin kemi fituar gjithçka.

“Ne kemi një histori të përbashkët që nuk do të largohet nga kujtesa jonë. Por ka gjëra që ne nuk i kontrollojmë. Unë besova te Zoti, i cili më drejtoi drejt një dalje nga Real Madrid”.

Navas ka qenë numri 1 i Madridit për 3 sezone, midis 2015 dhe 2018./Lajmi.net/