Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Krasniqi – Hartel

22:52 | 11 Maj 2019

Boksieri kosovar, Haxhi Robin Krasniqi do të ndeshet për titullin evropian në kategorinë e mesme. Krasniqi pas pak në Magdeburg do të “luftojë” kundër boksierit gjerman, Stefan Härtel.

Boksieri kosovar ka fituar 49 nga 54 luftime profesionale. Ndër të tjera, ai ka humbur ndaj ish-kampionëve të botës, Jürgen Brähmerin dhe Arthur Abrahamin.

Ndërsa, për Hartelin e Berlinit, i cili ka fituar 17 nga 18 ndeshje, është dueli i parë i madh i titullit.

Meçi fillon pas pak momenteve dhe mund ta ndiqni LIVE duke klikuar KËTU. /Lajmi.net/