Këto janë nominimet për MTV European Music Awards 2017’

Ka filluar të mbahet eventi më i madh i muzikës MTV Music Awards 2017.

ShowBiz

12/11/2017 21:31

Këtë vit fatin ta udhëheq gjithë këtë organizim madhështor e ka pasur këngëtarja shqiptare me fame botërore, Rita Ora, shkruan lajmi.net

Ajo ka rrëmbyer vëmendjen ende pa u ngjitur në skenë me veshjen e saj dhe peshqirin në kokë sikur s’ka mundur të bëhet gati me kohë.

Pra Industria MTV do të ndajë çmimet për videot dhe këngët më të mira. Mes të nominuarve dhe emrave si Taylor Swift, Ed Sheeran e Kendrick Lamar, kësaj radhe janë dy shqiptare të nominuara në kategoritë e ndryshme.

Dua Lipa është nominuar në kategorinë Best Look dhe Best New Artist, ndërsa Rita Ora është e nominuar në Best Look.

E në vazhdim ju sjellim nominimet që janë vendosur nëpër kategori të ndryshme:

Best US Act (Performanca më e mirë e Shteteve të Bashkuara)

Bruno Mars

DJ Khaled

Fifth Harmony

Kendrick Lamar

Taylor Swift

Best Canadian Act (Performanca më e mirë kanadeze)

Alessia Cara

Drake

Justin Bieber

Shawn Mendes

The Weekend

Best Song (Kënga më e mirë)

Clean Bandit / Rockabye ft. Sean Paul & Anne-Marie

DJ Khaled/ Wild Thoughts ft. Rihanna, Bryson Tiller

Ed Sheeran . Shape of you

Luis Fonsi & Daddy Yankee/ Despacito (Remix) Ft. Justin Bieber

Shawn Mendes/There’s Nothing Holdin’ Me Back

Best Artist (Artisti më i mirë)

Ariana Grande

Ed Sheeran

Kendrick Lamar

Miley Cirus

Shawn Mendes

Taylor Swift

Best New (Artisti i ri më i mire)

Dua Lipa

Julia Michaels

Khalid

Kyle

Rag‘n’Bone Man

Best Pop (Pop këngëtari më i mirë)

Camila Cabello

Demi Lovato

Miley Cyrus

Shawn Mendes

Taylor Swift

Best Live (Performanca më e mirë live)

Bruno Mars

Coldplay

Ed Sheeran

Eminem

US

Best Electronic ( Kënga më e mire elektro)

Calvin Harris

David Duetta

Major Lazer

Martin Garrix

The Chainsmokers

Best Rock (Rock-u më i mirë)

Coldplay

Foo Fighters

Royal Blood

The Killers

U2

Best Hip –Hop (Hip – Hopi më i mirë)

Drake

Eminem

Future

Kendrick Lamar

Post Malone

Best Alternative (Alternative më e mirë)

Imagine Dragons

Lana De Ray

Lorde

The xx

Thirty Seconds To Mars

Best Push (Shtytja më e mirë)

Hailee Steinfeld

Jon Bellion

Julia Michaels

Kacy Hill

Khalid

Kyle

Noah Cyrus

Petite Meller

Rag‘n’Bone Man

Sza

The Head And The Heart

Best World Stage (Skenografia më e mire botërore)

DNCE/Live from Isle Of MTV Malta 2017

Foo Fighters/Live from Barcelona, Spain 2017

Kings of Leon/Live from Oude Luxor Theatre, Rotterdam, The Netherlands 2016

Steve Aoki/Live from Isle of MTV Malta 2016

The Chainsmokers/Live from Isle of MTV Malta 2017

Tomorrowland 2017

Best Video (Best Video)

Foo Fighters/Run

Katy Perry/Bon Appétit Ft. Migos

Kendrick Lamar/Humble

Kyle/iSpy Ft. Lil Yachty

Taylor Swift /Look What You Made Me Do

Best Look (Pamja më e mirë)

Dua Lipa

Harry Styles

Rita Ora

Taylor Swift

Zayn

Biggest Fans (Fansat më të shumtë)

Ariana Grande

Justin Bieber

Katty Perry

Shawn Mendes

Taylor Swift

Lajmi.net/