Këto janë martesat më të shtrenjta të VIP-ave (FOTO)

Përgatiten shumë që dita e tyre e martesës të jetë e veçantë, mirëpo kjo edhe duhet paguar. Catherine Zeta-Jones & Michael Douglas, David & Victoria Beckham, Elton John & David Furnish janë vetëm disa nga emrat e njohur që kanë paguar miliona për ditën e tyre…

ShowBiz

06/03/2015 21:30

Duhet pranuar se VIP-at shpenzojnë shuma të mëdha parash për të organizuar festa madhështore në ditëne  martesës së tyre. E këto ceremoni normal që bëjnë jehonë edhe në mediat botërore për javë të tëra.

Më posht ju prezantojmë “garën e padukshme mes të famshmëve” – respektivisht martesat më të shtrenjta të tyre ndër vite, për të cilat kanë shpenzuar dhe miliona dollarë. Lajmi.net

Ndërkaq disa nga këto cifte që janë këtu janë ndarë vite më parë.

Donald Trump & Melania Knauss –1 milion $

Catherine Zeta-Jones & Michael Douglas – 1.5 milion $

Christina Aguilera & Jordan Bratman – 2 milionë $

Elizabeth Hurley & Arun Nayar – 2.5 milionë $

Elton John & David Furnish – 1.5 milion $

David & Victoria Beckham – 800,000 $

Kate Middleton & Prince Ëilliam – 70 milionë $

Paul McCartney & Heath er Mills – 3 milionë $

Madonna & Guy Ritchie – 1.5 milion $

Tom Cruise & Katie Holmes – 2 milionë $

martesa VIP1

martesa VIP2

martesa VIP3

martesa VIP4

martesa VIP5

martesa VIP6

martesa VIP7

martesa VIP8

martesa VIP9

martesa VIP10