Këtë rekord të pabesueshëm të Ronaldos nuk e ka askush (Foto)

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka një rekord me të vërtetë të pabesueshëm dhe shumë të madh të cilin nuk e ka asnjë lojtar.

Sport

23/06/2015 16:40

Pas shumë rekordeve që ka thyer me skuadrën e Realit, Ronaldo tashmë posedon një rekord me të vërtetë të frikshëm edhe me Portugalinë.

Ai është i vetmi lojtar që deri tani ka arritur të shënojë gol në Euro 2004, Kupën e Botës 2006, Euro 2008, Kupën e Botës 2010, Euro 2012 dhe Kupën e Botës 2014.

Kështu, ky është një rekord shumë i madh për një lojtar që luan për Përfaqësuesen e tij, pasi jo shumë lojtarë të mëdhenj kanë treguar formëne  mirë të tyre edhe me Përfaqësueset përkatëse.

Ronaldo