Këta janë kandidatët për Lojtarin e Vitit në Angli

Më në fund është publikuar dhe lista e kandidatëve për të fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit në Angli’.

Sport

16/04/2015 19:31

Anësori i Chelseas, Eden Hazard është lojtari kryesor i cili është favorit për të fituar këtë çmim.

Pas tij është Harry Kane i cili ishte fascionues me skuadrën e Tottenhamit gjatë këtij sezoni.

Lista e kandidatëve për Lojtarin e Vitit në Angli

Eden Hazard
Harry Kane
Diego Costa
Alexis Sanchez
David de Gea
Philippe Coutinho