Këta janë armiqtë e Ronaldos (FOTO)

Cristiano Ronaldo ka shumë armiq në vendlindjen e tij, sipas Paulo Futre.

Sport

23/11/2016 14:05

Paulo Futre ka theksuar se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka shumë armiq në vendlindjen e tij.

Andaj, një numër i bashkëkombësve të tij preferojnë rivalin e tij Lionel Messi për “Topin e Artë”.

Futre, i cili ka bërë 41 paraqitje për Portugalinë beson se shumë portugezë nuk e pëlqejnë mënyrën se si Ronaldo sillet në fushë.

“Cristiano është portugez, ai i ka bërë të gjitha, është kampion i Evropës, por ka shumë armiq në Portugali për mënyrën si është”, deklaroi Futre për “Cadena SER”, përcjell “Lajmi.net”.

“Ai është shumë direkt dhe krijon shumë armiq në vendlindjen e tij. Ekzistoi një kohë ku shumë prej tyre brohorisnin ‘Messi, Messi, Messi’, jashtë hotelit të ekipit të Portugalisë që ishte e turpshme”, theksoi ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.