Kështu luftohet COVID-19, ky është shteti që nuk ka asnjë rast të ri që 17 ditë

Zelanda e Re vazhdon të mos regjistrojë raste të reja me COVID-19.

Bota

08/06/2020 09:40

Zelanda e Re ka konfirmuar se nuk ka asnjë rast të ri nga koronavirusi dhe asnjë rast aktiv, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Pacienti i fundit u la i lirë nga izolimi pasi nuk tregoi asnjë simptomë për 48 orë.

“Ky është vërtet një lajm i mirë për personin në fjalë dhe është gjithashtu diçka nga pjesa tjetër e Zelandës së Re mund të marrë zemër,” tha Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Dr Ashley Bloomfield në një deklaratë.

Rasti i fundit i raportuar i koronavirusit në Zelandën e Re ishte në 22 maj. /Lajmi.net/