Kështu duken nëntë objektet e rinovuara në QKUK /Foto – Lajmi.net
Kështu duken nëntë objektet e rinovuara në QKUK /Foto
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 18:08, 16 April 2018
Nëntë klinika të QKUK-së kanë marrë pamje tërësishtë tjetër pas rinovimit të tyre. Klinika e Stomatologjisë, Ortopedia, Neurologjia, Psikiatria, Ortoprotetika, Infektiva, Fakulteti i Mjekësisë dhe Instituti kanë përfituar nga marrëveshja e Bankës Botërore me Qeverinë e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i shëndetësisë, Uran Ismaili, i cili i ka prezantuar pamjet e këtyre objekteve pas ndryshimit.

“Dritare të reja, izolime adekuate, ndriçim optimal, fasada të reja dhe panele solare për nëntë objektet e QKUK-së, që kapin shumën e 2.3 milionë eurove. Sot përuruam fazën e parë të Projektit për Efiçencë të Energjisë dhe Burime të Ripërtëritshme të Energjisë, për të cilin Banka Botërore po e mbështetë Qeverinë e Kosovës nëpërmjet shpenzimeve të reduktuara të energjisë, rinovimit të ndërtesave, me fokus të posaçëm në spitale”, ka thënë ministri Ismaili.

Më tej, ai ka shtuar se investimet nëpër spitale do të vazhdojnë deri në shndërrimin e tyre në objekte të denja për shërbime shëndetësore.

30849239_10156344528602451_634525569_o 30825064_10156344528622451_761040646_o 30550195_10156344528632451_1421736001_o 30771423_10156344528647451_1498418258_o 30233016_10156344528672451_1422698856_o 30547046_10156344528682451_503258906_o

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO