Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella – Lajmi.net
Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:09, 11 July 2018
Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme.

Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje enorme e shumë komplekse për t’i shpëtuar ata të gjallë.

BBC raporton se djemtë ishin shumë të qetë e të përmbajtur pasi iu kishin dhënë droga të ndryshme për t’i parandaluar nga paniku në korridoret e errëta e të ngushta të shpellës.

Vlen të theksohet se ka pasur raportime mjaft çorientuese për atë se sa shumë nga këto droga kishin marrë këta të rinj. Ndërsa kryeministri tajlandez mohoi raportimet që ata ishin droguar, duke thënë që atyre iu kishin dhënë vetëm medikacion anti-ankth që gjenden mes ushtarëve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO