Kështu do të duket stadiumi i ri i Milanit (Video)

Milani edhe në mënyrë zyrtare ka publikuar me anë të një videoje planin zyrtar për stadiumin e ri që pritet të jetë sensacional.

Sport

27/04/2015 18:18

Ndonëse viteve të fundit nuk po i ecën mirë në futboll, drejtuesit e skuadrës rosonere kanë bërë planin për një stadium sensacional.

Në planin e publikuar nga skuadra e Milanit, shihet se stadiumi do të jetë njëri nga më modernit në europë.

Në një njoftim të skuadrës, bëhet i ditur se stadiumi do të jetë lehtë i arritshëm përmes transportit publik në Milano, teksa përvec futbollit, do të jetë një qendër atraktive rekreacioni dhe një vend edukativo-social.

Ndryshe, rossonerët e ndajnë stadiumin San Siro bashkë me rivalin lokal, Inter.

YouTube player