Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Këshilltari i Thaçit dhe ministri i Kurtit dalin në aeroport nesër për t’i pritur ndihmat e Erdoganit

22:43 | 7 Prill 2020

Një kontingjent masash mbrojtëse dhe pajisjesh mjekësore do të mbërrijnë në Kosovë, të mërkurën.

Bëhet fjalë për një donacion nga Turqia, për institucionet e Kosovës, për menaxhimin e situatës epidemilogjike me Covid-19.

“Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të mbërrijë një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19”, bën të ditur një njoftim nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndihmat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, do të dalin për t’i pritur një këshilltar i presidentit Hashim Thaçi dhe një ministër i kryeministrit Albin Kurti.