Kërcimi i pabesueshëm i atletit kuban që po bën xhiron e botës në internet – Lajmi.net
Kërcimi i pabesueshëm i atletit kuban që po bën xhiron e botës në internet
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:55, 11 June 2018
Atleti kuban i kërcimit së gjati ka bërë një provë historike në këtë disiplinë.

Është vetëm 19 vjeç, por Echeverria ishte i pabesueshëm në provën e tij kur e tejkaloi gjatësinë e gropës së mbushur me rërë.

Ai kërceu egzaktësisht 8metra e 83 centrimetra.

Gjithsesi, për  fatin e tij të keq kjo provë nuk u quajt pasi ai kishte në favor erën me 2.1 metra për sekonde.

Që në fakt ishte vetëm 0.1 metër më shumë se norma e lejuar.

Ai gjithsesei siguroi vendin e parë në provën e katërt me 8 metra e 50 centimetra

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO